Sponsor!

Eurovizion 2013:-Maqedonasit bëhen “Gaz” i botës, harrojnë tekstin e kenges (VIDEO)Maqedonia shënon gafën e radhës me përfaqësimin e saj në Eurovizion. Këtë vit shtetimaqedonas do të përfaqësohet me këngën “If I could change the world” të kënduar ngaEsma Rexhepova dhe Vlatoko Lozanovski. Të dy këngëtarët moren pjesë në Amsterdam në promovimin e këngës. Gjithçka filloi mirë, mirëpo me daljen në skenëEsma harron tekstin e këngës, njofton “Lajm”. Gjesti i këngëtares ka shkaktuar kritika dhe reagime të ashpëra nga muzikantët maqedonas si edhe nga opinioni publik. Ata ishin shprehur edhe më parë se nuk ishin aspak optimistë për këngën e tyre pasi ajo iu dukej një nivel i ulët.